Kedvezményezett:
Kecskeméti Főiskola
6000 Kecskemét, Izsáki út 10.
Tel.: 76/501-960

Közreműködő szervezet:
ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
1134 Budapest, Váci út 45.
Tel.: 1/273-4250

MŰSZAKI-TERMÉSZETTUDOMÁNYOS
TUDÁSBÁZIS INFRASTRUKTÚRÁJÁNAK
FEJLESZTÉSE A KECSKEMÉTI FŐISKOLÁN

A projekt az Európai Unió támogatásával és az
Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
Támogatási összeg: 2.440.925.248 Ft
Gyorslinkek
Főmenü
Média

Akkreditált Anyagvizsgáló és Méréstechnikai Labor kialakítása

A projekt által beszerzett berendezések kiszélesítik a mérési lehetőségeket, amelyek egyrészt az oktatást segítik, másrészt a szakcsoportok K+F+I tevékenységét segítik.
Az akkreditált laboratórium szolgáltatási tevékenységére a vállalkozások igényt tartanak, mivel jelenleg ezen a területen a térségben nincs ilyen laboratórium.

A laborok fejlesztésével a hallgatók megismerhetik a korszerű technikai eszközöket, és új szakirányú továbbképzési szakokat, valamint OKJ-s tanfolyamokat indíthatunk el. Bevezetjük az anyagtechnológusi szak-irányú továbbképzési szakot és indíthatjuk a képzést a mérnökasszisztens felsőfokú szakképzési szakon. A laboratóriumnak jelentős szerepet szánunk a járműgyártáshoz kapcsolódó feladatok megoldásában.
A laborok fejlesztésével eredményesebben vehetünk részt az innovációs megbízások teljesítésében.

A Dél-alföldi régióban a Kecskeméti Főiskola GAMF Kara egyedüli intézményként tud szolgáltatást nyújtani a fém-, műanyag- és gumiipari anyagvizsgálat és méréstechnika területén.

A jelenleg is működő laboratórium fejlesztésével célunk egy olyan akkreditált anyagvizsgáló és méréstechnikai laboratórium kialakítása, amely a régióban a vállalkozások számára egyedülálló anyagvizsgálati és méréstechnikai szolgáltatásokat képes végezni, valamint az oktatásban is használható a gyakorlati képzés versenyképességének növelésére.
Ennek érdekében először a szükséges anyagvizsgáló és méréstechnikai berendezések beszerzésére, majd a laboratórium akkreditálására van szükség.
A beszerzendő eszközök rövid bemutatása:

A berendezések felhasználása többcélú: a szolgáltatás jellegű méréseken túlmenően a szakcsoportok K+F+I munkáinak elvégzését, valamint az oktatás demonstráció igényét is szolgálja. A hallgatók megismerhetik a korszerű technikai eszközöket, és új szakirányú továbbképzési szakokat és OKJ-s tanfolyamokat indíthatunk el.
Bevezetjük az anyagtechnológusi szakirányú továbbképzési szakot és felújítjuk a képzést a mérnökasszisztens felsőfokú szakképzési szakon. A beiratkozott hallgatók létszámát évi 20-főre becsüljük.

A laborok fejlesztésével eredményesebben vehetünk részt a gazdasági megbízások teljesítésében, az ebből befolyó bevételek összegének növekedését 10-20%-ra tervezzük. A laboratórium nagyon fontos szerepet kap a szolgáltatási paletta szélesítésében. A Kecskemétre települő Mercedes gyártás számára biztosítani kívánjuk a szükséges oktatási, mérési, kutatási lehetőséget a laboratórium felszerelésével. A laboratórium az ipari beszállítói kör számára különösen fontos lesz, hiszen ezen a helyen lehetőségük lesz a megfelelő anyagvizsgálatok elvégeztetésére, megrendelésére.
Eseménynaptár
  2024 Április  
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Partnerek
 
Copyright
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!